KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14534453
nr 1453 4453
Jozef Hecht
(1891-1951), Polen
Etsningar, "Animaux gravés au Burin". Signerade. Mapp med 11 st oramade lösa blad. Bladets mått: 30x40 cm
Józef Hecht (Joseph Hecht), bildkonstnär född i Lodz, Polen 1891, död 1951 i Frankrike.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:54:47
4.000 kr
4.200 kr
5.200 kr
5.200 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
5.800 kr
Jozef Hecht
Läs mer om Jozef Hecht
Jozef Hecht
Läs mer om Jozef Hecht
nr 1453 4453
Jozef Hecht
(1891-1951), Polen
| Utrop: | 6.000 kr |
| Såld: | 6.000 kr |
måndag 7 mars 2022 |
Jozef Hecht
Józef Hecht (Joseph Hecht), bildkonstnär född i Lodz, Polen 1891, död 1951 i Frankrike.Läs mer om Jozef Hecht